Pieredzes stāsts: Īlona Maska domāšanu varu nesaprast, bet Normunds Bergs ir tepat tuvumā
Kristaps Čaupjonoks ikdienā ir būvniecības projektu vadītājs, bet jau 5 gadus sevi var saukt arī par investoru, jo brīvos līdzekļus iegulda Baltijas akcijās. Kāpēc tieši Baltijas un cik liels ir viņa portfelis, lai pastāsta viņš pats!
Dace Raudzepa ir investore, kura savā ziņā par investori kļuvusi jau bērnībā, pateicoties saviem vecākiem. Pusaudzes vecumā draugiem lielījusies, ka viņai pieder Latvijas Gāzes akcijas, taču vien tad, kad pasaulē nākusi viņas meita, pati sākusi nopietnāk interesēties par ieguldījumiem. Viņa par investēšanu runā īpaši “garšīgi”.
Sociālantropoloģe un fotogrāfe Elīna Kursīte ieguldījumus akciju tirgos veic jau kopš 2008. gada. Tiesa, kā viņa pati atzīst, viņas pieeja visdrīzāk nav pareizākā un drošākā, jo viņa neveic pamatīgas un dziļas datu analīzes pirms akciju vai fondu iegādes, vairāk paļaujas uz intuīciju un saviem ieradumiem. Vai tā ir efektīva pieeja?
Elīna Kolāte ir vides žurnāliste un vides eksperte, kura jau vairākus gadus veic regulāras investīcijas, tādējādi cenšoties laikus parūpēties par savām vecumdienām. Ieguldījumus viņa veic ne tikai sev, bet arī dēlam – jubilejās dāvinot akcijas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.