Neskatoties uz vēlmi dzīvot zaļāk, vēl lielāka vēlme cilvēkiem ziemā, šķiet, ir nenosalt un kopumā būtiski nezaudēt kādu savu jau sasniegto dzīves kvalitāte līmeni. Šogad dažādiem aktīviem gājis kā pa kalniem un pa lejām. Pa lejām gan iešana šoreiz ir bijusi krietni vairāk. Milzīgas svārstības piedzīvojusi izejvielu cena. Tomēr tieši šajā sektorā šogad varējis atrast vairākus no pasaulē visveiksmīgākajiem akciju ieguldījumiem.

- Ogles bija domāts atstāt vēsture. Tā vietā to izmantošana aug. Šogad ogļu patēriņš pasaulē varētu būt audzis par 1.2% līdz jaunam rekordam, ziņojusi Starptautiskā Enerģētikas aģentūra.
- Foto: Scanpix
Pieejamie dati liecina, ka sevišķi labi klājies netīrajām oglēm. Pandēmijā, esot ierobežotām enerģijas piegādēm un pieprasījumam savukārt strauji augot, pasaulē bija vērojama īstena ogļu patēriņa renesanse. Savukārt līdz ar karu Ukrainā varētu būt tapis skaidrs tas, ka labāk ir dedzināt pašu (vai kādu sabiedroto) ogles un varbūt būt mazāk zaļam un nenosalt, nekā finansēt Krievijas izvērsto slaktiņu pērkot tās naftu, gāzi un tās pašas ogles.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.