Aizvien vairāk finanšu pasaules komentāros un viedokļos ir jūtamas polāri pretējās pozīcijas. Vieni saka, ka zemākie punkti ir aiz muguras un turpmāk virzāmies tik uz priekšu. Otri saka, ka šis ir tikai beigu sākums.
Vakar S&P 500 indekss pieauga par 1.4%, kopš gada sākuma tas ir nokrities par 5.2%. Izzūmojot jeb paskatoties uz šīm svārstībām no plašākas perspektīvas, tās ir pilnīgi normālas. Gandrīz ikvienā gadā ir vērojama vismaz 10% korekcija, izņemot 2021.gadu un, ja atmiņa neviļ, 2017.gadu. Nemaz nerunājot par 5-8% kritumiem no augstākā punkta, tā ir normāla ikdiena.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Vakar turpinājās naftas cenu pieaugums, kas lika atkal saasināja bažas par inflāciju, un tas viss rezultējās akciju indeksu kritumā.
Neskatoties uz Federālo Rezervju Sistēmas vadītāja Džeroma Pauela pirmdienas izteikumiem par apņēmīgāku likmju celšanu tuvākajā laikā, akcijas turpināja kāpt augstāk.
Vakar Biznesa Economikas Nacionālās Asociācijas konferencē ASV Federālo Rezervju (FRS) vadītājs Džeroms Pauels izteicās, ka FRS ir jārīkojas ātri un jāceļ likmes, lai cīnītos ar inflācija, vēsta Financial Times.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.