Mākslīgā intelekta koncepcija ir aptuveni septiņas desmitgades veca, un pats mākslīgais intelekts jau vairākus gadu desmitus ir veiksmīgi izmantots dažādās nozarēs un pakalpojumos, tāpēc šeit nav nekā jauna, tomēr šogad investoru interese par šo jomu ir ievērojami pieaugusi. Lietuvas Swedbank galvenais ekonomists Nerijus Mačiulis skaidro plašāk.

- Foto: Rodrigo Reyes Marin
Ir trīs mākslīgā intelekta veidi, kas ir sadalīti pēc spējām: šaurs– Siri, Alexa, čatboti bankām un citiem pakalpojumu uzņēmumiem; vispārējs, uz ko pretendē ChatGPT un tā konkurenti, un augsta līmeņa mākslīgais intelekts, kas pārspējot cilvēku inteliģenci, bet mēs to vēl neredzēsim šajā desmitgadē.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Pēdējos mēnešos viena no top tēmām pasaulē ir mākslīgā intelekta attīstība. Ja pirms kāda laika varēja likties, ka mākslīgajām intelektam būs grūti darīt kaut ko ļoti radošu, tad tagad vismaz daļa šādu pieņēmumu ir krietni iedragāti. Redzams, ka mākslīgais intelekts iespiežas arī mākslas pasaulē un nav izslēgts, ka tas nākotnē gan nosacīti gleznos, komponēs daļu cilvēku klausītās mūzikas, gan rakstīs filmu un seriālu scenārijus.
E-veselības, kā atsevišķas nozares, izaugsme COVID-19 pandēmijas laikā paātrinājās, jo attālinātam monitoringam un veselības pārvaldībai arvien vairāk tika izmantotas dažādas tehnoloģijas, piemēram, mākslīgais intelekts un lielapjoma dati. Pandēmijas izraisītie ilgie ierobežojumi un bažas par vīrusa atkārtošanos piespieda dažādas valdības ātri nodot pacientu uzskaiti un ārstēšanu e-veselībai.
Kiberuzbrukumi uzņēmumiem un valsts aģentūrām pēdējos gados ir pieauguši satraucošā ātrumā, un pieprasījums pēc kiberdrošības ir ievērojami palielinājies.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.