Pēdējā ceturksnī Baltijas biržā kotētā uzņēmuma Tallinna Vesi tīrā peļņa saruka par ceturtdaļu, taču uzņēmums spēja palielināt apgrozījumu. Analītiķi bija prognozējuši krietni lielāku peļņu.
Ieņēmumi no ūdensapgādes pakalpojumiem, kas pārdoti biznesa klientiem pamatdarbības jomā, 4. ceturksnī pieauga par 11.6% un palīdzēja augt arī uzņēmuma kopējiem ieņēmumiem. Tomēr uzņēmuma tīrā peļņa palika neliela, un tā strauji samazinājās gan salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, gan salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
2022. gadā privātais investors Vigants Lesausks mainīja savu ieguldījumu taktiku, pārejot no ieguldīšanas nekustamajos īpašumos uz akciju iegādi. Kāpēc šāds lēmums? Kāds ir viņa redzējums par pagājušo gadu un prognozes šim? Kur šobrīd ir un kur nav vērts ieguldīt? Par to visu parunājām gadu mijas noskaņā.
Pamatojoties uz jaunākajiem rezultātiem, LHV analītiķi ir snieguši pirkšanas un pārdošanas ieteikumus vairākām Baltijas biržu kompānijām. Analītiķu uzmanību ir saņēmušas Šiaulių bankas, Tallinna Vesi, Tallink un Harju Elekter.
Tallinna Vesi apgrozījums 2. ceturksnī bija nedaudz lielāks nekā pērn, bet peļņa saruka par divām trešdaļām.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.