Investori gaida finanšu rezulātus: Āzija gadu sāka teicami
Āzijas akcijas ienākušas buļļu tirgū pēc tam, kad ASV biržām piektdien bija labākā diena vairāk nekā mēneša laikā, ko veicināja Ķīnas tirdzniecības atsākšana un cerības uz lēnāku likmju paaugstināšanu.
MSCI plašākais Āzijas un Klusā okeāna valstu akciju indekss ārpus Japānas šodien pieauga par 2.3%, sekojot S&P 500 vairāk nekā 2% pieaugumam piektdien. Indekss ir palielinājies par 20% no zemākā līmeņa oktobrī, savukārt Ķīnas akcijas sāka strauji pieaugt pēc tam, kad valsts mainīja nulles Covid-19 politiku un piedāvāja lielāku atbalstu ekonomikai.
Vairums Āzijas akciju tirgu piektdien pieauga, jo valdīja cerības par ekonomikas atveseļošanos saistībā ar Ķīnas robežu atvēršanu. Lielāku kāpumu bremzēja vakar publicētie ASV nodarbinātības dati.
Volstrītas ekspertu prognozes 2023. gadam ir bijušas drūmas un paredzēja pasaules ekonomikas sarukšanu. Tomēr janvāra enerģiskā tirdzniecība ir radījusi nelielu optimismu dažos no Volstrītas analītiķiem, kas liek likmes uz daudz mīkstāku piezemēšanos.
Volstrītas galvenie indeksi ceturtdienas rītā tika atvērti zemāk pēc tam, kad spēcīgie darba tirgus dati radīja bažas, ka Federālā rezervju sistēma varētu paaugstināt procentu likmes ilgāk nekā gaidīts.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.