Āzijas akciju tirgi darba nedēļas pēdējo dienu iesāka ar kritumu, galvenie ASV akciju fjūčeri nogaida un šodien nav uzņēmuši noteiktu virzienu.
ASV akciju straujais kritums izplatījās arī Āzijas akciju tirgos. Vakardienas kritumu izraisīja zemāks nekā prognozēts bezdarbnieku pabalstu līmenis, kas liek nojaust, ka ekonomikai klājas labāk nekā gaidīts un Federālā rezervju sistēma var paaugstināt procentu likmes. Tā kā darba tirgus ir spēcīgs, sagaidāms, ka inflācija tik strauji nemazināsies. Pašlaik analītiķi prognozē, ka Federālā rezervju sistēma līdz pavasarim paaugstinās procentu likmes un tās sasniegs 5.5%.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Āzijas akcijas ceturtdien pieauga, izbeidzot piecu dienu kritumu pēc tam, kad ASV akciju cenas palielinājās, uzlabojoties patērētāju uzticībai.
Āzijas akcijas otrdien strauji kritās pēc Japānas Bankas lēmuma atļaut lielāku ilgtermiņa procentu likmju kāpumu, kas, pēc analītiķu domām, varētu būt solis, lai mainītu Japānas ilgtermiņa ienesīguma līknes kontroli.
Āzijas biržas pirmdien kritās, palielinot zaudējumus no pagājušās nedēļas, jo bažas par pieaugošajām procentu likmēm un iespējamo recesiju 2023. gadā ietekmēja noskaņojumu. Arī nenoteiktība par Ķīnas ekonomikas atsākšanu turpina graut reģionālos tirgus.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.