Novembris sākās ar Ķīnas akciju kāpumu, analītiķi sagaida nepastāvību
Novembris vēsturiski ir viens no labākajiem mēnešiem biržās, un arī šogad Ķīnas tirgi mēnesi sāka ar pieklājīgu ralliju. Analītiķi sagaida, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) trešdien beidzot piebremzēs agresīvo monetāro politiku.
Āzijas akcijas pieauga 2. dienu pēc kārtas, un to palīdzēja Honkongas biržā kotētie tehnoloģiju uzņēmumi. Hang Seng indekss pirmdien nokritās līdz zemākajam līmenim kopš 2009. gada, šodien Hang Seng atgūstas un jau ir par 5.6% augstāk. Ķīnas CSI300 indekss pieauga par 3%.
Akcijas Āzijā kritās pēc lejupslīdes Volstrītā, jo tehnoloģiju uzņēmumu rezultāti sagādāja vilšanos. Japānas jenas kurss svārstījās, Japānas Bankai nemainot monetāro politiku.
Galvenie Āzijas indeksi pieauga un ASV fjūčeri kritās pēc tam, kad Alphabet un Microsoft neapmierinošie rezultāti pielika punktu Volstrītas trīs dienu rallijam.
Investori beidzot ļoti nopietni ieklausījušies tajā, kādu Ķīnas virzienu zīmē tās Komunistiskās partijas līderis Sji Dziņpins (Xi Jinping). Nākusi plašāka atklāsme, kas tas tās uzņēmumiem un ekonomikai kopumā nebūs nekas labs.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.