Āzijas akciju tirgi kritās, Japānas valdība ķērās pie jenas glābšanas
Āzijas akciju tirgi šodien atkāpās, jo investoru bailes no ekonomikas lejupslīdes samazināja riska apetīti. Valsts kases ienesīgums pieauga, ņemot vērā bažas, ka Federālā rezervju sistēma turpinās agresīvi paaugstināt procentu likmes.
Japānas, Austrālijas un Ķīnas akciju cenas kritās, Honkongas akciju indeksam noslēdzoties zemākajā līmenī kopš 2009. gada. Ziņas, ka Ķīnas amatpersonas apspriež, vai samazināt karantīnas periodu cilvēkiem, kas ieceļo valstī, palīdzēja nedaudz ierobežot kritumu, taču tas neglāba situāciju.
Āzijas akcijas un ASV akciju fjūčeri šodien turpināja pieaugt pēc negaidītiem ASV akciju kāpumiem. Tas izraisīja plašāku ralliju, kas arī noteica valūtu nostiprināšanos attiecībā pret dolāru.
Tehnoloģiju uzņēmumi nedēļas sākumā izraisījuši globālu akciju kritumu, kas šodien izplatījās arī Āzijā. Investori baidās, ka pieaugošās procentu likmes un ģeopolitiskie draudi bremzēs ekonomikas izaugsmi.
Nasdaq sagaida sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) pieaugumu no Dienvidaustrumāzijas uzņēmumiem Ņujorkā, jo mazinājās bažas par nesaskaņām starp ASV un Ķīnas regulatoriem.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.