Naftas cenas vienas nakts laikā nokritās līdz zemākajam līmenim kopš kara sākuma
Āzijas biržas trešdien pieauga, pamatojoties uz spekulācijām, ka Ķīna varētu sniegt papildu stimulus, lai atbalstītu tās grūtībās nonākušo ekonomiku, savukārt daži lieli Amerikas Savienoto Valstu (ASV) peļņas rādītāji veicināja tirgus pieaugumu.
Naftas cenas naktī nokritās līdz zemākajam līmenim, kopš Krievija iebruka Ukrainā, tirgos spekulējot par Irānas reakciju uz priekšlikumu atdzīvināt 2015. gada kodolvienošanos, kas varētu veicināt Irānas naftas eksportu. Izejvielu cenu kritums norāda uz bažām par grūto ekonomikas perspektīvu augstās inflācijas un stingrākas monetārās politikas apstākļos.
Āzijas tirgiem otrdien bija grūti atrast virzienu, ko veicināja skepse par pasaules ekonomikas izaugsmi, jo Ķīnas ekonomikas dati, kas bija vājāki nekā gaidīts, samazināja naftas cenas un ar izejvielām saistītās valūtas.
Naftas cenas vakar strauji kritās, jo Ķīnas vājie ekonomikas dati pastiprināja bažas par globālās ekonomikas lejupslīdi. Tas varētu negatīvi ietekmēt pieprasījumu pēc naftas, ziņo Reuters.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.