• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Renault automašīnu pārdošanas apjomi pirmajā pusgadā samazinājās par 30%

  Foto: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

  Francijas autoražotājs Renault otrdien paziņoja par ievērojamu automašīnu pārdošanas kritumu pirmajā pusgadā, kas daļēji skaidrojams ar aiziešanu no Krievijas tirgus, vēsta Reuters.

  Renault paziņoja, ka gada pirmajos sešos mēnešos pārdošanas apjomi pasaulē samazinājās līdz 1 milj. automašīnu (precīzāk, 1 000 199 transportlīdzekļu), kas ir par 29.7% mazāk nekā tajā pašā periodā pērn. Ja no aprēķina izslēdz AvtoVAZ un Krievijas meitas uzņēmuma Renault rezultātus, gada pārdošanas apjoms samazinājies par 12%.
  Krievija iebruka Ukrainā, tāpēc Renault apturēja darbību šajā valstī un paziņoja par Renault Krievijas meitas uzņēmuma un tai piederošo aptuveni 67.69% Avtovaz akciju pārdošanu.
  Maijā Renault paziņoja, ka pārdod Krievijas lielāko autoražotāju un zīmola Lada īpašnieku AvtoVAZ kādam Krievijas zinātniskajam institūtam. Tiek ziņots, ka pārdošanas cena bija viens rublis, un pārdošana tika veikta ar iespēju atpirkt uzņēmumu sešu gadu laikā.
  Aizejot no Krievijas tirgus Renault norādīja, ka tirgū joprojām ir mikroshēmu un pusvadītāju krīze.
  Elektrisko un hibrīdautomobiļu īpatsvars vieglo automobiļu tirdzniecībā bija 36%, salīdzinot ar 26% 2021. gadā.
  Pilnvērtīgus pirmā pusgada finanšu rezultātus Renault publicēs 29. jūlijā.
  Renault akcija Parīzes biržā šodien maksā 23.26 eiro, pieaugot par 1.58%. Pēdējā gada laikā akciju vērtība noslīdēja par 28.1%.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.