Kanāda risina sarunas ar Eiropas valstīm par LNG eksportu
Kanādas ārlietu ministrs trešdien paziņoja, ka Kanāda risina sarunas ar Eiropas sabiedrotajiem par naftas un gāzes eksportu no valsts austrumu piekrastes, lai piedāvātu alternatīvu Krievijas enerģijas avotiem, vēsta Reuters..
Foto: Sean Kilpatrick/The Canadian Press via AP/Scanpix
"Ir svarīgi, lai Kanāda spētu savest kopā un palīdzēt mūsu Eiropas draugiem, kuri saskaras ar ļoti sarežģītu situāciju enerģētikas jomā," trešdien žurnālistiem sacīja Kanādas ārlietu ministre Melānija Džolija (Melanie Joly).
20. maijā lielākais un straujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs un vietējā kapitāla enerģētikas uzņēmums Virši-A ir parakstījis līgumu ar Skulte LNG Terminal par 20% akciju iegādi, kā arī paziņo par plāniem kopīgi attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes termināli pie Skultes ostas. Šī projekta attīstība palielinās Latvijas un Baltijas reģiona enerģētisko neatkarību un sniegs būtisku pienesumu dabasgāzes piegāžu diversifikācijā un turpmākajā dabasgāzes tirgus attīstībā.
Ēģipte, Izraēla un Eiropas Savienība (ES) trešdien parakstīja vienošanos par sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) apjomu palielināšanu ES valstīm, lai samazinātu atkarību no Krievijas.
Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā daudz kas ir mainījies uzskatos, vēlmēs un plānos par enerģētiku, tai skaitā par dabasgāzi, savukārt darbos nemaz tik daudz vēl nav notikušas izmaiņas un arī tik drīz tās nenotiks, vismaz ne pilnā mērā.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.