• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Virši-A iegādājas 20% no Skulte LNG Terminal akcijām

  Foto: VIRŠI-A

  20. maijā lielākais un straujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs un vietējā kapitāla enerģētikas uzņēmums Virši-A ir parakstījis līgumu ar Skulte LNG Terminal par 20% akciju iegādi, kā arī paziņo par plāniem kopīgi attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes termināli pie Skultes ostas. Šī projekta attīstība palielinās Latvijas un Baltijas reģiona enerģētisko neatkarību un sniegs būtisku pienesumu dabasgāzes piegāžu diversifikācijā un turpmākajā dabasgāzes tirgus attīstībā.

  “LNG terminālis ir Latvijas energoneatkarības jautājums, un Virši kā vietējā kapitāla enerģētikas uzņēmums vēlas dot savu artavu valsts energoapgādes ceļu diversifikācijā. Virši dalība Skultes projekta attīstībā ir izsvērts solis stratēģiskā mērķa sasniegšanā — kļūt arī par enerģētikas uzņēmumu. Rūpīgi iepazīstoties ar LNG termināļa novietojumu un finanšu modeli, esam secinājuši, ka tas ir izmaksu un funkcionalitātes ziņā piemērotākais dabasgāzes importa ceļš Baltijā, tāpēc esam nolēmuši atbalstīt šī infrastruktūras objekta attīstību, iesaistoties projektā kā akcionāri. Mums ir pārliecība, ka Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi būs ieguvēji no šī projekta sekmīgas īstenošanas,” uzsver Jānis Vība, Virši valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors.
  “Esam gandarīti par Virši kā vadošā nacionāla kapitāla enerģētikas uzņēmuma iesaistīšanos Skultes projektā. Tas ir spēcīgs apliecinājums Skultes termināļa vietai reģiona enerģētikas kartē, ļaujot iedzīvotājiem un uzņēmumiem piedāvāt dabasgāzi par pievilcīgām cenām. Virši kā lokāla partnera pieredze, kapacitāte un jauda veicinās termināļa projekta ātrāku īstenošanu. Skulte LNG Terminal turpina arī sarunas ar iepriekš izvēlētu ārvalstu industriālo investoru grupu par projekta realizāciju ar visizdevīgākajiem nosacījumiem Latvijas un reģiona tirgum,” uzsver Renārs Miķelsons, Skulte LNG Terminal ģenerāldirektors.
  “Virši, pētot un attīstot dažādus enerģētikas risinājumus, ir secinājuši, ka metāna patēriņam reģionā, arī biometāna un dabasgāzes kā pārejas energonesēja formā, nākamajos desmit gados ir perspektīva. Šī tendence saglabāsies industriālo lietotāju, mājsaimniecību, kā arī transporta sektorā. LNG terminālis Skultē kā infrastruktūras objekts kombinācijā ar Inčukalna pazemes dabasgāzes krātuvi ir lielisks tandēms ne tikai Latvijas patēriņa apgādei, bet arī konkurētspējīgu dabasgāzes piegāžu veidošanā plašākam reģionam, kurā ietilpst gan Baltijas valstis, gan arī Somija un Polija,” skaidro Vība.
  Skultes LNG termināļa projektam ir unikālas ģeogrāfiskas, ekonomiskas un tehnoloģiskas priekšrocības. Skultes projektā ir jāizbūvē 34 km garš, tiešs cauruļvada savienojums ar Inčukalna pazemes gāzes krātuvi, un nav nepieciešams veikt ieguldījumus LNG uzglabāšanas infrastruktūrā, kas parasti veido 70-80% no termināļa investīciju apjoma.
  Virši stratēģisko mērķi kļūt arī par enerģētikas kompāniju pieteica vairāk nekā pirms gada, kļūstot par enerģijas tirgotāju, aktīvi izmantojot vietējos zaļos energoresursus. Kopš 2021. gada aprīļa Virši piedāvā elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumus biznesa segmentam, tādējādi ierindojoties starp nedaudzajiem tirgus spēlētājiem, kas veiksmīgi apvieno vairāku energoresursu iegādes iespējas. Pakāpeniski, nostiprinot savas pozīcijas elektroenerģijas tirgū, Virši šobrīd veic elektroenerģijas piegādes vairāk nekā 300 pieslēguma vietās visā Latvijā.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.