• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Masks un citi ASV investori saskata nenovēršamu recesiju

  Foto: Reuters/Scanpix

  Lielākie Amerikas Savienoto Valstu (ASV) investori vairo bažas par pasaules lielākās ekonomikas smagu piezemēšanos, savukārt Federālā rezervju sistēma (FRS) paaugstina procentu likmes, lai novērstu pēdējo gadu desmitu straujāko inflācijas tempu.

  Tesla izpilddirektors Īlons Masks (Elon Musk) sacījis, ka jau tuvākajā nākotnē ir iespējama ASV lejupslīde. "Pienāk brīdis, kad lejupslīde ir neizbēgama. Tas, ka lejupslīde notiks jau tuvākajā laikā, ir vairāk iespējams nekā neiespējams,” intervijā Bloomberg sacījis Masks.
  ASV investīciju bankas un finanšu pakalpojumu uzņēmuma Goldman Sachs ekonomisti šobrīd samazinājuši ASV ekonomikas izaugsmes prognozes un jau pirmdien brīdināja, ka pieaug recesijas risks. Goldman Sachs komanda saskata 30% iespēju, ka nākamgad ekonomika kritīsies.
  Goldman Sachs ekonomisti raksta: "Tagad mēs redzam lielāku lejupslīdes risku. Galvenie iemesli ir, ka bāzes pieaugums tagad ir zemāks, un mēs esam nobažījušies, ka FRS spēcīgi reaģēs uz augsto kopējo inflācijas līmeni.”
  Patērētāju uzticības rādītāji, mazumtirdzniecība, ražošana un mājokļu tirdzniecība strauji palēninās, savukārt inflācija ir augsta, Bloomberg sacījis Roubini Macro Associates pārstāvis.
  ASV prezidens Džo Baidens (Joe Biden) pirmdien pēc sarunas ar bijušo finanšu ministru Leriju Samersu (Larry Summers) gan atkārtoja, ka ASV recesija "nav neizbēgama".
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.