• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  IPO tirgus: Ķīna divas reizes apsteidz ASV

  Foto: Reuters/Scanpix

  Sākotnējo akciju piedāvājumu jeb IPO apjoms Ķīnā šobrīd ir divreiz lielāks nekā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), liecina Dealogic apkopotie dati.

  Ķīnā šogad ar IPO starpniecību kopā uzņēmumiem piesaistīti gandrīz 35 mljrd. dolāru, kamēr ASV – 16 mljrd. dolāru. Šogad Ķīnā šis rādītājs pieaudzis par 7%, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, tādējādi Ķīna kļuvusi par IPO pasaules līderi.
  Pārējā pasaulē IPO apjomi sarukuši par 80%, jo Krievijas karš, augošā inflācija un banku procentu likmes likušas uzņēmumiem nogaidīt labvēlīgāku laiku, lai iekļūtu biržā.
  Tiek uzskatīts, ka viens no iemesliem, kāpēc Ķīnā tomēr rādītāji ir pieauguši, ir turienes politiķu prasme koncentrēties uz nozarēm, kas ir izšķirošas ekonomikas izaugsmei, pievērst īpašu vērību tehnoloģiju jomai, atjaunojamajiem resursiem, pusvadītāju un citai progresīvai ražošanai.
  Koncentrēšanās uz stratēģiskajām nozarēm vietējā tirgū ir piesaistījusi biržai daudzus uzņēmumus. Tikai 24 no vairāk nekā 130 sarakstiem nokļuva tradicionālajās Šanhajas un Šeņdžeņas biržās. Tikmēr Star Market Exchange, kas specializējas Šanhajas zinātnes un tehnoloģiju uzņēmumos, un ChiNext Market, kas piesaista Šeņdžeņas tehnoloģiju uzņēmumus, ir piesaistījusi gandrīz 80% no kopējiem IPO līdzekļiem.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.