Covid-19 izplatība Ķīnā samazinās, tāpēc valsts nolēmusi līdzšinējos ierobežojumus mīkstināt. Tas dod drosmi investoriem, ienesot akciju tirgos optimismu.
Šanhaja, kas pazīstama kā Ķīnas finanšu centrs, pirmdien paziņoja, ka pārtrauks divus mēnešus ilgušo Covid-19 komandantstundu, ļaujot ap 25 milj. iedzīvotāju, kas dzīvo apgabalos, kuros nav vīrusa, atstāt savas mājas un pārvietoties.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Āzijas biržu un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) biržu fjūčeru cenas otrdien kritās, investoriem apspriežot, kā Ķīnas jaunie stimuli varētu ietekmēt ekonomiku.
Āzijas akcijas pirmdien nonāca zem spiediena – nepārtrauktās bažas par inflāciju, procentu likmju kāpumu un Ķīnas Covid-19 politikas pieaugošā ietekme izraisīja kārtējo Ķīnas tehnoloģiju akciju vilni.
Āzijas akcijas pieauga reģionālo tehnoloģiju uzņēmumu un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) mazumtirgotāju spēcīgā snieguma dēļ, un investorus mierināja arī Federālās rezervju sistēmas procentu likmju paaugstināšanas apturēšana.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.