Gada inflācija Krievijā maijā nokritusies līdz 17.1% no divdesmit gadu augstākā līmeņa – 17.8% aprīlī, pavēstījis valsts statistikas birojs Rosstat.
Tas noticis, neskatoties uz to, pārtikas cenu pieaugums, kas rada lielas bažas krieviem ar zemiem ienākumiem, bija no 20.5% līdz 21.5% mēnesī. Cukurs gada laikā sadārdzinājās par 61.4%, makaronu izstrādājumi – par 29.2%, augļi un dārzeņi – par 26.3%.
Mēneša inflācija maijā palēninājās līdz 0.1% (aprīlī – līdz 1.6%), bet patēriņa preces un pakalpojumi šā gada piecos mēnešos sadārdzinājās par 11.8%.
Kopš Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Vladimir Putin) 24. februārī savas valsts militāros spēkus nosūtīja uz Ukrainu, valsti ir skāris būtisks starptautisko sankciju vilnis, tostarp eksporta un importa ierobežojumi, kas novedis pie būtiska inflācijas kāpuma. Pats Putins gan maijā teicis, ka inflācija valstī šogad nepārsniegs 15%.
Valsts centrālā banka lēš, ka inflācija 2022. gadā varētu sasniegt 23%, savukārt patēriņa cenu gada pieaugums līdz 4% mērķim nemazināsies līdz 2024. gadam.
Pagājušā mēneša beigās Krievijas Banka ārkārtas sanāksmē samazināja bāzes likmi no 14% līdz 11%, lai ierobežotu nevēlamo rubļa valūtas kursa straujo pieaugumu.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Krievija plāno izveidot sistēmu, ar kuras palīdzību valsts varētu veikt obligāciju atmaksu rubļos, lai aizdevēji varētu saņemt maksājumus ārvalstu valūtā. Sistēmas mērķis ir izvairīties no maksātnespējas, kas valsti sagaida, ja maksājumi netiks veikti.
Krievijas centrālā banka ceturtdien ārkārtas sanāksmē samazināja bāzes procentu likmi, valsts varas iestādēm cenšoties kontrolēt rubļa kursu.
Ar tankkuģiem tiek pārvadāts rekordliels Krievijas naftas daudzums, un uz Indiju un Ķīnu plūst nepieredzēti lieli apjomi, jo citas valstis ierobežo importu Ukrainas kara dēļ.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.