Augstākas naftas cenas likušas biržām pārvietoties citos virzienos
Biržas dienu sākušas citā virzienā nekā ierasts, jo Eiropas Savienības (ES) daļējais embargo Krievijas naftai paaugstināja jēlnaftas cenu, radot investoru bažas.
Investori ir nobažījušies par naftas cenu lēcienu, kas var likt centrālajām bankām pastiprināt monetāro politiku, lai kontrolētu inflāciju. Honkongas biržas izaugsmi veicināja tehnoloģiju sektors, un Ķīnas izaugsmi noteica samazinājies rūpnīcu aktivitātes kritums, pateicoties Covid-19 ierobežojumu atvieglošanai.
Gatavojoties jaunajai Eiropas Savienības (ES) sankciju paketei, tirgotāji sagaida, ka beidzot tiks panākta vienošanās par sankcijām attiecībā uz naftu. Ņemot vērā šo faktu, naftas cena šodien sasniegusi divu mēnešu augstāko līmeni.
Indija meklē iespējas iegādāties naftu no Krievijas par cenām, kas zemākas par tirgus vidējām – zem 70 ASV dolāriem par barelu. Tiek veiktas sarunas par šo tēmu ar Krievijas varas iestādēm, tā informē laikraksts Economic Times.
Krievijas naftas eksports nedēļas laikā saruka par 25%, kas ir arvien lielāks satricinājums tirgiem. Tiesa, ir tādi, kurus vilina izejvielu pārdevēju piedāvātās atlaides.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.