• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Novaturas atpirks akcijas līdz 3 miljoniem eiro

  Foto: Juditos Grigelytes

  Pagājušā gada tūrisma operatora Novaturas rezultāti radījuši priekšnoteikumus nozīmīgai akciju atpirkšanas programmai.

  Otrdien notikušās akcionāru sapulces lēmums pārnesa peļņu uz nākamo periodu un ļāva atpirkt līdz pat 10% akciju, kas šodienas cenās būtu teju 3 milj. eiro.
  Novaturas tīrā peļņa 2021. gadā bija 1.35 milj. eiro. Iepriekšējā gadā zaudējumi bija 5.7 milj. eiro. Peļņa pirms nolietojuma (EBITDA) sastādīja 2.6 milj. eiro, 2020. gadā attiecīgais rādītājs bija zaudējumi 3.1 milj. apmērā.
  Pērn Novaturas apkalpoja 176 tūkst. klientu, un uzņēmuma apgrozījums pārsniedza 110 milj. eiro, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā 2020. gadā.
  Akcijas tiks atpirktas 18 mēnešu laikā. Iegādājamo pilnvaroto akciju kopējā nominālvērtība var būt līdz 1/10 no Sabiedrības pamatkapitāla, t.i, līdz 780 700 akcijām.
  Maksimālā vienas akcijas iegādes cena var būt par 20% augstāka par uzņēmuma akciju tirgus cenu Nasdaq Vilnius biržā, minimālā vienas akcijas iegādes cena - par 40% zemāka par akciju tirgus cenu.
  Par valdes locekli tika ievēlēts Rytis Šūmakaris.
  Novaturas akcijas tika kotētas Nasdaq galvenajā sarakstā 2018. gada martā. Pēc pandēmijas krituma akciju cena kopš 2020. gada marta ir pieaugusi par vairāk nekā 46%. Šā gada februārī akciju cena kritās Ukrainas kara dēļ, bet nu ir atjaunojies gada sākuma cenu līmenis, otrdien cenai noslēdzoties pie 3.8 eiro.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.