• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Ukraina maina gāzes piegādes maršrutu Krievijas rīcības dēļ

  Foto: Juditos Grigelytės

  Ukrainas gāzes pārvades sistēmas (OGTSU) operators ziņo, ka kļuvis neiespējami turpināt gāzes pārvadi caur Novopskovas kompresoru staciju un Sočraņivkas savienojumu, tāpēc gāze tiks virzīta caur Sudžu.

  Gāzes tranzīts
  Foto: Avots: OGTSU
  Novopskovas kompresoru stacija ir viena no galvenajām valstī, caur to tranzītā no Krievijas uz Eiropu tiek piegādāta gandrīz trešā daļa gāzes (līdz 32.6 milj. kubikmetru dienā).
  "Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu dēļ Krievijas armijas okupētajā teritorijā atrodas vairāki nozīmīgi objekti. Šobrīd OGTSU nevar veikt Novopskovas un citu staciju objektu tehnisko kontroli, turklāt nepārdomāta okupācijas spēku iejaukšanās staciju darbībā, tostarp nelegāla gāzes izņemšana no tranzīta plūsmas, rada draudus Ukrainas gāzes transportēšanas sistēmas stabilitātei un drošībai,” teikts OGTSU paziņojumā.
  Pēc Ukrainas operatora teiktā, lai izpildītu saistības pret Eiropas partneriem, gāze no Sočraņivkas tiks novirzīta uz Sudžas pieslēguma punktu, kas atrodas Ukrainas kontrolētajā teritorijā.
  OGTSU paziņoja, ka vairākkārt informējusi Gazprom par tranzīta draudiem Krievijas spēku darbības dēļ un pieprasījusi izbeigt iejaukšanos objektu darbībā, taču tas tika ignorēts.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.