Pasaules lielākais dimantu ieguves uzņēmums Alrosa, ko daļēji kontrolē Krievijas valdība, pirmdien paziņoja, ka nespēj veikt maksājumus par obligācijām Vašingtonas noteikto sankciju dēļ, vēsta ziņu aģentūra AFP.
Uzņēmums informēja, ka nevar samaksāt 11.6 milj. dolāru "tehnisku iemeslu dēļ".
ASV Valsts kase uzņēmumam ir noteikusi sankcijas kopš ceturtdienas, jo iepriekš pret to bija piemērotas Apvienotās Karalistes sankcijas.
Vašingtona minēja Alrosas lomu, nodrošinot papildu atbalsta un ieņēmumu avotu Krievijas valdībai.
Uzņēmums jau iepriekš bijis uzmanības centrā Lielbritānijā, un tā vadītājam Sergejam Ivanovam (Sergei Ivanov) tika noteiktas papildu personīgās sankcijas.
Alrosa sacīja, ka jaunākie pasākumi padarīja to "tehniski nespējīgu" pienācīgi segt parādu, lai gan bija pietiekami finanšu resursi.
Maksājumi par obligācijām bija jāveic sestdien, 9. aprīlī, taču ja plānotā maksājuma diena ir brīvdienās, maksājumi parasti tiek pārcelti uz nākamo darba dienu.
Krievija ir pasaulē lielākā dabisko dimantu ražotāja, un Alrosa veido 93% no valsts produkcijas, teikts uzņēmuma mājaslapā.
Alrosa akcijas Maskavas biržā pagājušajā piektdienā kritās par 13% pēc ASV paziņojuma par sankcijām.
5. aprīlī pirms ASV sankciju noteikšanas uzņēmums paziņoja, ka veic visus iespējamos soļus un pasākumus, lai veiktu maksājumus.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
S&P Global Ratings samazināja 52 Krievijas uzņēmumu reitingus līdz CCC.
Krievijas akcijas šodien strauji mainīja savu kursu pēc tam, kad tirgus daļēji atvērās pēc ilgstošas dīkstāves.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.