No vakardienas Swedbank var pārdot tikai Krievijas biržas sarakstā iekļautos uzņēmumus, un LHV gadījumā tirdzniecība ar dažiem Krievijas vērtspapīriem ir ierobežota. SEB neveic starpniecību Maskavas biržā.
Gan LHV, gan Swedbank ir ierobežojušas tirdzniecību ar Krievijas akcijām. Abu banku gadījumā investors var slēgt savu pozīciju un nevar nopirkt vairāk. Papildus investīcijām tieši Maskavas biržā nav iespējams iegādāties ārvalstu biržā kotētu Krievijas uzņēmumu akciju ADR un GDR. Piemēram, LHV nevar iegādāties Londonas biržā kotētā Krievijas naftas ražotāja Gazprom akcijas.
Ziņu telpā virsraksti ir teju tikai par ģeopolitiku. Krievija iebrukusi Ukrainā, kas attiecīgi droši vien nozīmēs to, ka jau pilnā mērā tiek ievadīts jauns aukstais karš starp Krieviju (un varbūt arī Ķīnu) un Rietumiem.
Krievijā notiek pilnvērtīga kapitāla bēgšana, raksta Kauppalehti biržas redaktors Antons Rinta-Jouppi un atklāj, ka lielie Rietumu investori diez vai uzdrošinās pieskarties Krievijas vērtspapīriem ar garu nūju.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.