Krievijā notiek pilnvērtīga kapitāla bēgšana, raksta Kauppalehti biržas redaktors Antons Rinta-Jouppi un atklāj, ka lielie Rietumu investori diez vai uzdrošinās pieskarties Krievijas vērtspapīriem ar garu nūju.

- Krievijas uzbrukums Ukrainai apgāž Maskavas biržu un rubļa kursu.
- Foto: AFP/Scanpix
Krievijas uzbrukums Ukrainai atnesa lielāko kritumu Maskavas biržas vēsturē, raksta Rinta-Jouppi. Lietas joprojām attīstās, taču indekss RTS, kas atspoguļo lielāko biržas uzņēmumu progresu, dolāros jau bija nokrities par gandrīz 50 procentiem. Pēc tam indekss ir nedaudz atkopies un pulksten 2 zaudējums bija gandrīz 35 procenti. Arī galvenais indekss, rēķināts rubļos jeb MOEX, līdz pusdienlaikam bija nokrities par vairāk nekā 37 procentiem, un pulksten divos tas bija mīnus 33 procenti.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Pēc Krievijas ceturtdien notikušā uzbrukuma Ukrainai gāzes cenas pieauga par aptuveni trešdaļu.
Ziņu telpā virsraksti ir teju tikai par ģeopolitiku. Krievija iebrukusi Ukrainā, kas attiecīgi droši vien nozīmēs to, ka jau pilnā mērā tiek ievadīts jauns aukstais karš starp Krieviju (un varbūt arī Ķīnu) un Rietumiem.
Sekojot ziņām par iebrukumu Ukrainā, Krievijas akciju tirgū milzīgs kritums.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.