Ziņu telpā virsraksti ir teju tikai par ģeopolitiku. Krievija iebrukusi Ukrainā, kas attiecīgi droši vien nozīmēs to, ka jau pilnā mērā tiek ievadīts jauns aukstais karš starp Krieviju (un varbūt arī Ķīnu) un Rietumiem.

- Kaut kādus ļoti apokaliptiskus scenārijus, piemēram, plašu iznīcinošu karu vai pat atomkaru, finanšu aktīvu vērtībās iecenot ir neiespējami. Līdz tam arī finanšu tirgi labāk izvēlas dzīvot vairāk vai mazāk pa vecam un cenās ievērtē to, kas vispār ir daudzmaz iedomājams.
- Foto: Scanpix
Kas attiecas uz finanšu tirgiem ģeopolitika parasti tajos tiek apspriesta ļoti daudz. Tiesa gan, parasti ir arī tā, ka tās saasinājumu ietekme uz tiem, lai gan tā var būt spēja, ir visai īslaicīga. Jeb – ģeopolitiku bieži aptver ļoti lielas emocijas, kam bieži arī seko īstermiņa pārspīlēta reakcija finanšu tirgos. Savukārt moderno laiku vēsture rāda, ka jau visai drīz nozīmīgākie akciju tirgi, ja vērtē to kopumu, ir atguvušies no šāda krituma.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.