Dienvidkorejas bateriju ražotājs LG Energy Solution sācis apkopot institucionālo investoru pieteikumus kompānijas akcijām pirms tā janvārī paredzētā sākotnējā publiskā akciju piedāvājuma. Tā rezultātā LG Energy Solution plāno piesaistīt aptuveni 10,8 miljardus ASV dolārus.

- Pēc sava IPO LG Energy Solution kapitalizācija var sasniegt 51 līdz 59 miljardus ASV dolārus.
- Foto: Dado Ruviciaus, Reuters/Scanpix
Kompānija plāno investoriem sadalīt 42,5 miljonus akcijas. Akcijas cena varētu būt 257 000 līdz 300 000 Korejas vonu (216,19 līdz 252,26 ASV dolāru) robežās, liecina pieejamā informācija.
Kopumā šis būtu lielākais IPO Dienvidkorejā. Tas pēc apmērā pārspētu arī, piemēram, Samsung Life Insurance IPO 2010. gadā, kura rezultātā šim uzņēmumam izdevās piesaistīt līdzekļus 4,12 miljardu ASV dolāru apmērā.
Pēc IPO LG Energy Solution kapitalizācija var sasniegt 51 līdz 59 miljardus ASV dolārus.
Pieejamā informācija arī liecina, ka mazie investori IPO ietvaros šī uzņēmuma akcijām varēs pieteikties no 18. janvāra. Savukārt LG Energy Solution akciju tirdzniecību Seulas birža paredzēts sākt 27. janvārī.
LG Energy Solution piesaistītos līdzekļus plānots novirzīt investīcijām iekārtās, apgrozāmo līdzekļu palielināšanai un parādu dzēšanai.
LG Energy Solution no uzņēmuma LG Chem tika atdalīts no 2020. gada decembrī. Tas gan joprojām ir tā meitasuzņēmums. Šāda reorganizācija tika veikta LG grupas biznesa procesu optimizācijas plāna ietvaros.
LG Energy Solution nodarbojas ar akumulatoru ražošanu. Uzņēmuma klientu vidū ir elektrisko transportlīdzekļu ražotāji Tesla, General Motors un Hyundai Motor.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.