• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Nasdaq Baltijas biržas ievieš Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstu

  Foto: Reuters/Scanpix

  Nasdaq paziņojums biržā vēsta, ka Nasdaq Baltijas biržas ievieš jaunu pakalpojumu - First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstu. Jaunais pakalpojums ļauj investoriem tirgot akcijas, kas kotētas citos Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) regulētos tirgos vai tiek tirgotas daudzpusējās tirdzniecības sistēmās.

  “Mums ir liels gandarījums ieviest jaunu pakalpojumu mūsu investoru kopienai, kas ievērojami paplašinās akciju tirdzniecības un investīciju iespējas Baltijas reģionā,” pauda Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja un Nasdaq Baltijas tirgus vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.
  Sākot ar 2021. gada 6. decembri, divu Polijas tirgū kotēto uzņēmumu - City Service SE un AB INTER RAO Lietuva – akciju tirdzniecība tiks uzsākta First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstā.
  First North Ārvalstu akciju tirdzniecības saraksts ir daudzpusēja tirdzniecības sistēma bez regulēta tirgus statusa, kurā birža nodrošina akciju tirdzniecību. Jāatzīmē, ka tirdzniecības uzsākšana First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstā nav uzskatāma par akciju kotāciju.
  Nasdaq Baltijas Biedru piekļuve un tirdzniecība ar First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstā iekļautajām akcijām un norēķini par veiktajiem darījumiem notiks atbilstoši Nasdaq Baltijas Biedru noteikumiem, tāpat kā regulētajā tirgū.
  “Izmantojot First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstu, mēs nodrošinām biržas dalībniekiem papildu iespēju tirgot akcijas, kas pašlaik tiek kotētas citos EEZ regulētos tirgos vai tiek tirgotas daudzpusējās tirdzniecības sistēmās. Mēs ceram, ka, pateicoties šai biržas dalībnieku iniciatīvai, sarakstā iekļauto akciju skaits palielināsies un investoriem pieaugs ieguldījumu iespējas vietējā tirgū,“ akcentēja Nasdaq Vilnius prezidents Saulius Malinauskas.
  First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstu pārvalda regulētā tirgus operators AB Nasdaq Vilnius.
  Pašlaik First North Ārvalstu akciju tirdzniecības sarakstā var iekļaut tikai tās akcijas, par kurām norēķinus var veikt Nasdaq CSD SE centrālajā vērtspapīru depozitārijā.
  Nasdaq Baltija ir reģionāls vērtspapīru tirgus, kas ietver Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius biržas, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju.

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.