Ja iepriekšējos gados likmes bija kāpušas, tad kopš pagājušā gada tās samazinās. Attiecīgi iespējas īstermiņa ieguldījumiem ir mainījušās. Šajā rakstā apskatīsim pašreizējās iespējas ieguldīšanai īstermiņā un lūkosimies pēc labākā varianta.
Ja līdzekļi tiek turēti kādam lielākam pirkumam tuvāko gadu laikā vai tie vienkārši gaida labas investīciju iespējas, tad šiem līdzekļiem, būtu jābūt pēc iespējas brīvāk pieejamiem jeb likvīdiem un ieguldīt attiecīgi tos vajadzētu ar pēc iespējas mazāku risku, kas tuvojas nullei. Šī mērķa īstenošanai der 3 varianti – termiņdepozīti, krājobligācijas un krājkonti.Šos variantus arī aplūkosim.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Augstākas procentu likmes ir jau labu laiku, taču nav tā, ka universāli visur un ikvienā kontā par mūsu brīvi stāvošajiem līdzekļiem tiktu maksāti procenti. Apskatīsim, kādas ir iespējas un kur izvietot līdzekļus un ar kādām procentu likmēm.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.