Kvantu skaitļošana – paradokss, kas var nest bagātību
Google jaunā kvantu mikroshēma piecās minūtēs spēj veikt tādus pašus aprēķnus, kas mūsdienu jaudīgākajam superdatoram prasītu 10 septiljonus gadu – laiku, kas ievērojami pārsniedz mūsu Visuma vecumu.
2024. gada 12. decembrī Google atklāj revolucionāro kvantu mikroshēmu Willow.
Foto: IMAGO/CFOTO
Šis sasniegums, par ko 2024. gada decembrī paziņoja Google Quantum AI, skaidri parāda, kāpēc kvantu skaitļošanas akcijas piesaista investoru uzmanību, un vairākām specializētām kompānijām šogad akciju cenas pieaugušas par vairāk nekā 100%.
Kvantu skaitļošana ir nākamā akciju tirgus burbuļa tēma. Kvantu akciju kņada neapšaubāmi sagādā lielu prieku tirgotājiem, taču tādiem investoriem kā es (Investor Toomas) iesaku palikt tribīnēs kā skatītājiem.
Kvantu tehnoloģiju progresu ir vadījuši tehnoloģiju giganti, taču tiem seko mazāki uzņēmumi, kas šogad ir ievērojami auguši un sola nākotnē sagrābt daļu no vērtīgā tirgus.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.