ASV akcijām ir bijuši divi lieliski gadi pēc kārtas. Viens labs jautājums gada nogalē varētu būt: vai šīm akcijām izdosies vēl trešo gadu pēc kārtas demonstrēt pieaugumu 20% līdz 30% apmērā? Kādēļ gan, nē!

- Akciju cenas pieauguma simbolizējošais Volstrītas bullis
- Foto: Scanpix
Nekas nav neiespējams, un slavenais ekonomists un domātājs Džons Meinards Keinss teicis, ka tirgus neracionalitāte var saglabāties daudz ilgāk, nekā es un jūs varam saglabāt savu maksātspēju. Tas uzsver finanšu tirgus neparedzamo dabu un lielo risku, veicot derības pret to, pat, ja kāds pie jēdzīgiem argumentiem uzskata, ka cenas ir nepareizas vai neracionālas. Tirgū kādas burbuļveida kustības var turpināties krietni ilgāk, nekā pilnīgi noteikti pareģo, piemēram, kādi konservatīvāki tendenču vērotāji. Savukārt, ja vienmēr tiek atrasti iemesli neieguldīt, tad tiek palaisti garām šādi guvumi. Te var mēģināt minēt, ka visai daudzi šādi investori arī tad, kad beidzot cenas sāks rukt, palaidīs garām slaveno zemāko punktu, kur tad tie būs sabijušies, ka tirgus kritīs vēl tālāk vai kādi skarbāki nosacījumi ekonomikā nozīmēs, ka papildu ieguldījumiem līdzekļi tiem tad īsti vairs nav.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.