ASV tiesa nolēma, ka Google ir pārkāpis pretmonopola likumus. Tagad pastāv iespēja, ka Google, kas ir daļa no Alphabet uzņēmuma un atrodas manā (Investor Toomas) investīciju portfelī, varētu tikt sadalīts mazākās daļās. Ko tas īsti nozīmē?
Google arī pats ir ierosinājis tiesas prāvas. Septembrī iesniedzot sūdzību Eiropas Komisijai pret Microsoft, apsūdzot to konkurences noteikumu pārkāpšanā.
Alphabet meitasuzņēmums Google, kas darbojas interneta meklēšanas, operētājsistēmu (Android), un interneta pārlūku (Chrome) tirgū, kā zināms, tiesājās ar ASV Tieslietu ministriju un zaudēja. Saskaņā ar federālā tiesneša Amita Mehtas lēmumu, Google monopolizēja meklētājprogrammu tirgu, noslēdzot ekskluzīvus darījumus.
ASV akcijas jau ir tik dārgas, ka šķietami nedaudz trūkst drosme to cenu uzdzīt vēl būtiski augstāk. Santīmu nekrāsi, pie lata gan netiksi – šodien ASV akciju cena, vērtējot Standard & Poor’s 500 indeksa uzvedību, tirdzniecības sesijas sākumā pieauga par 0.15%.
Kodolenerģijas akcijas pagājušajā nedēļā pieauga līdz jauniem maksimumiem pēc tam, kad divi tehnoloģiju giganti parakstīja elektroenerģijas pirkšanas līgumus ar kodolenerģijas ražotājiem.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.