Pēdējās dienās klausījos gudru ekonomistu un tirgus analītiķu sarunu – pēcgarša palika ne pavisam laba. Es, protams, par gaidāmo krīzi runāju. Par to galvenokārt šodien un vēl par šo to no Baltijas biržām.
Minētajā sarunā piedalījās augstas raudzes neatkarīgi ekonomisti un analītiķi, savukārt diskusijas uzņemošo organizāciju pārstāvēja pats tā dēvētais bondu karalis Džefrijs Gundlahs (Jeffrey Gundlach).
Esiet sveicināti manā jaunajā rakstu sērijā/rubrikā – Kaspars komentē. Pirmajā komentārā par to, kāpēc šāda rubrika ir tapusi, par ieskatiem no Investor Toomas konferences Igaunijā un no dažām privātām sarunām ar igauņu investoriem.
Tas ir tik vajadzīgi – ik pa laikam pārskatīt lietas un procesus ap sevi, veicot tīrīšanu, izrevidējot esošo un atbrīvojoties no liekā. Vai tā vajadzētu darīt arī ar investīciju portfeli? Un kā veikt tā ģenerāltīrīšanu?
Investoru Kluba podkāsta 54.epizodē viesos ir Signet Bank investīciju eksperts Voldemārs Strupka. Voldemārs ir pirmais viesis, kurš podkāstā atgriežas uz trešo epizodi.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.