Latvijas Gāze nesen paziņoja par nolūkiem samazināt pamatkapitālu un veikt iespaidīgu dividenžu izmaksu. Ja šie lēmumi tiks apstiprināti, akcionāriem gaidāmas samērā augstas izmaksas no Latvijas Gāzes. Kādus signālus tas dod akcionāriem un kā, manuprāt, šobrīd viņiem vajadzētu rīkoties?
Šobrīd vērojama divējāda reakcija – ir investori, kuri aktīvi pārdod akcijas, bet ir arī tādi, kas tās iegādājas. Jāatzīst, man pašam nav skaidrs, kāpēc šobrīd ir tik daudz pircēju, kuri akcijas cenu dzen augšā, cerot saņemt lielās dividendes. Ko tas dos?
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
19. jūnijā notika kārtējā Latvijas Gāze kārtējā akcionāru sapulce, kurā cita starpā tika lemts arī par dividenžu izmaksu. Pēc šīs sapulces jau ziņojām, ka lemts par 2022. peļņas izlietošanu.
19. jūnijā notika Latvijas Gāze kārtējā akcionāru sapulce, kurā cita starpā tika lemts arī par dividenžu izmaksu.
Baltijas un Somijas reģionā lielākais privātais enerģētikas uzņēmums Eesti Gaas saņēmis Latvijas valdības un Konkurences padomes atļauju iegādāties Latvijas Gāzes meitasuzņēmumu Gaso un Latvijas dabasgāzes sadales tīklu. Šī darījuma izmaksas pārsniedz 120 milj. eiro un tā ir viena no lielākajām ārvalstu investīcijām Latvijas ekonomikā.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.