Vēl pirms kāda laika par problēmu individuālo investoru masai varēja mēģināt uzskatīt informācijas trūkumu, kas radīja grūtības pieņemt kādus lēmumus. Savukārt pašlaik visdažnedažādāko datu okeānā, kam uzreiz var pieslēgties ar to pašu viedtālruņu palīdzību, var gluži vai noslīkt.
Mūsdienās informācija teju par visu pieejama ļoti ātri un daudz. Ieguldījumu pasaulē zināšanas – arī par aktuālo situāciju - var nospēlēt izšķirīgu lomu. Ne velti aktīvu pārvaldnieki lielu daļu savu enerģiju un laiku velta dažnedažādu ziņu lasīšanai. Tam tiek atvēlēti arī resursi, kur, piemēram, Bloomberg vai Refinitiv ziņu un datu terminālis, kas ļauj tiešsaistē sekot līdzi gandrīz jebkam pasaulē notiekošajam (to gada maksa ir aptuveni 25 tūkst. eiro), ir katra sevis cienoša lielāka finanšu tirgus dalībnieka nepieciešamība.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Ja pati ekonomika nepiezemēsies, tad to tai piespiedīs darīt centrālās bankas. Februāra otrā puse pasaules lielākajos akciju tirgos izvērtās visai neomulīga. ASV akciju cena pēc varenā gada sākuma sašķobās.
Alternatīvo luksusa klases investīciju vērtība pagājušogad pieauga par 16%. Tas ir labs sniegums gadā, kad uzkrātā vērtību postīja inflācija, un akciju un arī obligāciju cena spēji saruka.
Par pasaulē pašu slavenāko investoru droši vien var mēģināt uzskatīt holdinga uzņēmuma Berkshire Hathaway vadītāju Vorenu Bafetu. Reizi ceturksnī pasaulei tiek dota iespēja apskatīt tādu kā mirkļa uzņēmumu, kas Bafeta vadībā noticis ar Berkshire ieguldījumiem.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.