Ja pati ekonomika nepiezemēsies, tad to tai piespiedīs darīt centrālās bankas. Februāra otrā puse pasaules lielākajos akciju tirgos izvērtās visai neomulīga. ASV akciju cena pēc varenā gada sākuma sašķobās.

- Foto: DANIEL VAQUERO/SIPA
Tirgus dalībnieki sākuši apšaubīt, ka piepildīsies faktiski ideālais scenārijs, kad inflācija mazinās strauji, ekonomika turpina augt daudzmaz veselīgi un gada beigu daļā ASV Federālo rezervju sistēma (FRS) jau pat samazina savas procentu likmes, kam tad ar laiku seko pārējie.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē ierasta un plaša prakse ir, ka uzņēmumi nodarbojas paši ar savu akciju atpirkšanu. Proti, uzņēmumu vadība var lemt nopelnīto iztērēt šādiem akciju pirkumiem, kas nozīmē, ka sarūk apgrozībā esošais kompānijas akciju skaits.
Investoru guvumi militārajā jomā, prioritāšu saraksta galvgalī turoties aizsardzības tēriņiem, var nebūt sevi izsmēluši. Te no kā izvēlēties – lielākiem, vidējiem un arī mazākiem uzņēmumiem - ir visai daudz.
Par pasaulē pašu slavenāko investoru droši vien var mēģināt uzskatīt holdinga uzņēmuma Berkshire Hathaway vadītāju Vorenu Bafetu. Reizi ceturksnī pasaulei tiek dota iespēja apskatīt tādu kā mirkļa uzņēmumu, kas Bafeta vadībā noticis ar Berkshire ieguldījumiem.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.