Par sevi pēdējos mēnešos atgādinājis vēsturiskā izpratnē jau leģendārais vērtības uzglabāšanas aktīvs – zelts. Tā cena janvārī pārrausās pāri 1900 ASV dolāru atzīmei par Trojas unci. Tas nozīmē, ka zeltam aiz kalniem vairs nav ļoti apaļā 2000 ASV dolāru atzīme par Trojas unci. Virs šīs atzīmes zelta cena paviesojās jau Covid-19 pandēmijas apstākļos. Tiesa gan, zeltam virs tās noturēties tā arī neizdevās. Tagad daudz kas liecina par to, ka šajā ziņā būs jauns šāds mēģinājums šo atzīmi iekarot.

- Var lēst, ka daļa investoru zeltu joprojām izvēlas kā drošo patvērumu un tādu aktīvu, kas varētu pasargāt no inflācijas posta. šogad zelta cena palēkusies jau par 5%.
- Foto: Scanpix
Zelta cenu, kura šogad paspējusi palielināties jau aptuveni par 5%, šobrīd balsta vairāki faktori. Viens ir tas, ka tirgus dalībnieki, neskatoties uz pasaulē ietekmīgāko centrālo banku skarbākiem tekstiem, tomēr sagaida, ka tās visai drīz pārstās celt procentu likmes un gada otrajā daļā tās, iespējams, pat tiks samazinātas. Zeltu parasti izteikti ietekmē spekulācijas par procentu likmju līmeni. Tas tādēļ, ka zelts ir aktīvs, kura turēšana regulārus procentu ienākumus investoram nenodrošina. Ja likmes galu galā solās būt zemākas, šim dārgmetālam vajadzētu būt vieglāk konkurēt ar visiem tiem finanšu produktiem, kas investoriem šādus procentu ienākumus nodrošina.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.