• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Veļas pulveris un kokakola topā var būt visos laikos

  Iespējams, simbols visai mūsdienu patēriņa kultūrai ir arī Coca-Cola. Var jokot – ja ASV dolārs kaut kad arī norietēs, tad kola tiks dzerta tāpat. Consumer Staples sektora uzņēmuma Coca-Cola akcijas cena aprīlī izrādījās pieaugusi vairāk nekā par 4%.Foto: Scanpix

  Pasaules lielākajos akciju tirgos šā gada aprīlis izvērtās brutāls. ASV Standard & Poor's 500 akciju indeksa vērtība šā mēneša ietvaros saplaka par 8.8%. Tas nozīmē, ka šobrīd šis ASV akciju cenu kopējo virzību raksturojošais indikators atrodas par 13.3% zemāk nekā gada sākumā.

  ASV akciju cenu kritums gan ir vēl pat jūtami nežēlīgāks pret agrākajiem veiksminiekiem. ASV ar tehnoloģiju uzņēmumiem bagātīgākā Nasdaq Composite indeksa vērtība aprīlī vien saruka par 13.3%. Tas šim indeksam ir pats sliktākais sniegums kopš 2008. gada oktobra, kad pilnā mērā bija pavērušās globālā finanšu kraha slūžas. Rezultātā šis akciju indekss kopš gada sākuma pazaudējis jau 22% no savas vērības. Tas arī nozīmē, ka šī indeksa gadījumā var runāt par lāču tirgu. Piemēram, Netflix akcijas vērtība aprīlī saruka uz pusi un Nvidia – par trešo daļu. Agrāk šos varēja mēģināt uzskatīt par akciju tirgus pieauguma simboliem. Pēdējā laikā kājas saļodzījušās pat Amazon.com un Alphabert akcijām. Kopumā FAANG (Facebook mātes uzņēmums Meta Platforms, Apple, Amazon.com, Netflix un Google māte - Alphabet) grupai no vērtības aprīlī tika nocirpti nost vairāk nekā triljons ASV dolāri (jeb aptuveni 30 Latvijas gada IKP).

  Saturs ir pieejams tikai kluba biedriem.

  Lai lasītu

  undefined

   paywallSubscribe.subscribeToNewspaper
   paywallSubscribe.dataProcessing
   Dalīties ar rakstu:

  Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

  FinansuSignet
  Investore Andris
  MintosNasdaqEstateguru
  Investoru Kluba partneri
  Birža
  • Rīgas birža
  • Tallinas birža
  • Viļņas birža
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus

  Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.