Bitcoin cena pēdējo 24 stundu laikā ir pieaugusi par 0.43% līdz 23 073 dolāriem. Lielākais digitālais aktīvs kopš gada sākuma ir pakāpies par 40%, atlecot no divu gadu zemākajiem punktiem un sasniedzot augstākos punktus kopš pērnā gada vasaras. Daudzi kriptovalūtu tirgotāji šo iezīmi raksturo ar lāču tirgus beigu sākumu. Taču impulss februārī lielā mērā ir mazinājies, jo Bitcoin nespēja noturēties virs 24 tūkst. dolāru līmeņa un pastāvīgi atgriežas pie aptuveni 23 tūkst. dolāru robežas.
Elektromobiļu ražotājs Tesla paziņoja, ka kopumā kriptovalūtas Bitcoin krituma ietekmē zaudējis 204 milj. dolāru. Ar tirdzniecības palīdzību uzņēmums spējis atgūt 64 milj. dolāru, kas noved pie kopējiem zaudējumiem 140 milj. dolāru apmērā, ziņo BBC.
Vēsturiski janvāris kriptovalūtu tirgū ir bijis salīdzinoši kluss. Tāpēc šī gada janvāra notikumus varam raksturot kā ļoti neparastus un salīdzināt ar Bitcoin (BTC) cenu “ralliju” 2013. gadā. Arī šogad kopējo tirgus augšupeju ievadīja straujais Bitcoin cenas pieaugums, kas atgrieza tirgū pārliecību un optimismu, norāda Binance pārstāve Latvijā Polina Brotjē.
Jau 2018. gadā investīciju pārvaldības uzņēmuma Berkshire Hathaway vadītājs Vorens Bafets (Warren Baffett) paziņoja, ka viņam nepatīk kriptovalūtas. Laikam ejot, viņa viedoklis nav mainījies. Apkopojam viņa argumentus, kas pamato šo nostāju!
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.