ASV lielo akciju sektoru izlūkošana turpinās! Nākamais rindā man ir veselības aprūpes sektors, kas ietver vairākus pasaulē atpazīstamākos farmācijas milžus un medicīniskā aprīkojuma ražotājus.

- Līdz ar to, ka cilvēkiem vienmēr būs nepieciešama veselības aprūpe, šī nozare investoriem var nodrošināt stabilu, konsekventu peļņu, kas nav saistīta ar kopējo akciju tirgus virzienu.
- Foto: Scanpix
Šis ir vēl viens sektors, kuram tiek piedēvēta portfeļa aizsardzības funkcija. Galu galā - visi grib būt veseli, un veselība, ja ir radušās problēmas, ir tā lieta, kam cilvēki lielākoties netaupa. Nav arī sagaidāms, ka pārskatāmā periodā cilvēki tomēr, lai kā to arī dažkārt gribētos, varētu pārtraukt slimot.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Kārta nākamajam sektoram! Ja nupat apskatīju tehnoloģiju sektoru, tad tagad aci uzmetīšu ASV komunikāciju sektoram.
Brišana pret straumi nav viegla padarīšana. Tomēr vērtspapīru tirgū tieši pa šādu ceļu dažkārt var atrast atlaides, ja, protams, ir vēlme izvēlēties konkrētus ieguldījumus. Attiecīgi šobrīd īpaši tālu nav jāmeklē tās jomas, no kurām investori pēdējā laikā bēguši prom, iespējams, jau radot iespēju viņu pamestos vērtspapīrus iegādāties lētāk.
Ir jauna nedēļa, un seko nākamais mans ieskats kādā no ASV lielajiem akciju sektoriem. Nolēmu, ka tā būs ASV informācijas tehnoloģiju nozare. Zināmā mērā tai pat baidos pieskarties, jo tieši te ir atrodami vairāki mūsdienās paši populārākie akciju ieguldījumi, kuru jaunumi parasti aizņem ziņu lentes virsrakstus un par kuriem droši vien katram ir savas viedoklis.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.