Rubļa kurss pirmdien nokritās līdz zemākajam līmenim kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, par vienu 1 eiro maksājot 110.01 rubli, bet par 1 ASV dolāru – 100.79 rubļus.
Šogad Krievijas valūta ir zaudējusi aptuveni ceturto daļu no savas vērtības – šī gada kritums noslaucījis visus pērnā gada kāpumus, kad rubļa vērtību kāpināja ārkārtīgi dārgu energoresursu eksports. Šī valūta šogad ir pasaules sliktāko valūtu pirmajā trijniekā kopā ar Turcijas liru un Argentīnas peso.
Krievijas rubļa kurss Maskavas biržā trešdien nokritās līdz zemākajam līmenim kopš Kremļa uzsāktā plaša mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma - līdz gandrīz 100 rubļiem par eiro.
Nedēļas nogalē spraigi notikumi risinājās Krievijā, kur algotņu grupējuma Vagner vadītājs Jevēnijs Prigožins kopā ar saviem karavīriem uzsāka pretošanās gājienu pret pastāvošo militāro Krievijas vadību. Lai gan situācijas kulminācija nesekoja un Prigožins tika pārliecināts pārdomāt, rubļa kursu tas ietekmēja.
Krievijas vadītājs Vladimirs Putins (Vladimir Putin) atcēlis iepriekšējo norādījumu valsts eksportētājiem obligāti iekasēt daļu ienākumu rubļos. Tas bija viens no pasākumiem, kas noturēja rubļa oficiālo valūtas kursu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.