Krievijas rubļa kurss Maskavas biržā trešdien nokritās līdz zemākajam līmenim kopš Kremļa uzsāktā plaša mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma - līdz gandrīz 100 rubļiem par eiro.
Pēc šīs valsts analītiķu domām, ko citē Krievijas mediji, nacionālo valūtu mazina nopietnas bažas par starptautisko sankciju ietekmi uz Krievijas kases bilanci un valsts eksportu, palielinātais pieprasījums pēc spēcīgas valūtas, ņemot vērā jauno Finanšu ministrijas lēmumu ievērojami samazināt tās piedāvājumu, un privātā kapitāla noplūde no valsts, kas ir sasniegusi gandrīz rekordlielus apjomus.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Krievijas centrālā banka piektdien paziņoja par lēmumu samazināt bāzes procentu likmi vēl par 150 bāzes punktiem līdz 9.5%.
Rubļa kurss beidzamajās dienās sasniedzis beidzamo septiņu gadu augstāko līmeni, liekot Krievijas monetārās politikas veidotājiem apšaubīt, vai arvien spēcīgāka valūta nāk par labu valstij.
Krievijas centrālā banka ceturtdien ārkārtas sanāksmē samazināja bāzes procentu likmi, valsts varas iestādēm cenšoties kontrolēt rubļa kursu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.