Investoriem, kuri liek likmes uz tehnoloģijām, ir bijuši vētraini 18 mēneši. Lai gan investīcijas šajā nozarē joprojām nav pārāk drošas, ir viena joma, kuru būtu vērts aplūkot tuvāk - mākslīgais intelekts.
Ģeneratīvā mākslīgā intelekta platformu, piemēram, ChatGPT, sasniegumi gandrīz katram investoram ir likuši apspriest, ko darīt ar topošo nozari un kādi uzņēmumi varētu attīstīt sevi šajā virzienā. Japānas miljardieris, tehnoloģiju uzņēmējs un investors Masayoshi Son saskata paralēles ar interneta agrīno periodu. Ģeneratīvais mākslīgais intelekts varētu nodrošināt jaunu IPO klāstu, taču nav vienprātības, vai šie jaunie uzņēmumi ir labākā investīcija, vēsta The Economist.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Meklējot variantus, kur ieguldīt mākslīgā intelekta nozarē, pirmie divi uzņēmumi, kas nāk prātā, patiešām ir Microsoft un Alphabet, taču tie pilnīgi noteikti nav vienīgie. Mākslīgais intelekts ir aktuālā joma, taču investoriem vienlaikus jābūt arī piesardzīgiem, lai izvairītos no ieguldīšanas uzņēmumos, kas tikai izmanto situāciju, nevis ir orientēti uz ilgtermiņa biznesu, brīdina Verslo Žinios.
Laikā, kad inflācija saglabājas augsta, ieguldīšana ir veids, kā saglabāt vai palielināt naudas vērtību. Lai nauda tiešām pelnītu, ir būtiski to investēt uzņēmumos vai nozarēs ar augstu attīstības potenciālu tuvākajā desmitgadē. Luminor ieguldījumu produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska stāsta par vienām no šī brīža perspektīvākajām nozarēm, kurām uzticēt savu naudu.
Nvidia akciju cena kopš gada sākuma ir pieaugusi par aptuveni 67%, līdz ar to potenciālie investori šobrīd ir pārdomās, vai nav palaiduši garām izdevīgāko brīdi, lai iegādātos šī uzņēmuma akcijas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.