Sekojot ASV akciju tirgiem, kas vakar noslēdzās mīnusos, šodien kritās arī galvenie Āzijas un Klusā okeāna valstu akciju tirgi.
Honkongas Hang Seng šodien zaudēja 1.47%, Korejas Kosdaq atkāpās par 1.45%, Austrālijas ASX 200 noslīdēja par 0.96%, Jaunzēlandes NSX zaudēja 1.04%, Indonēzijas Jakarta Composite kritās par 1.17%. Tokijas birža šodien ir slēgta, un arī Šeņdžeņas un Šanhajas akciju tirgi ir slēgti otro dienu pēc kārtas svētku dēļ.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Āzijas un Klusā okeāna valstu akciju tirgi šodien virzījās dažādos virzienos: Korejā un Japānā bija strauja diena. Tomēr Austrālijā negaidīts procentu likmju paaugstinājums izraisīja nacionālās valūtas kāpumu un akciju tirgus atkāpšanos.
Globālā finanšu krīze bija lieliska mācība visiem, bet galvenokārt finanšu nozares dalībniekiem un regulatoriem, kas pēc tam ir pastiprinājuši pārraudzību un kļuvuši daudz kritiskāki stresa testos. Tomēr, neraugoties uz šiem centieniem un visām gūtajām mācībām, mēs atkal saskaramies ar satricinājumiem nozarē. Plašāk turpinājumā - Alphinox komandas ekspertu pārdomās.
Procentu likmes ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka makroekonomisko vidi un tirgus noskaņojumu. Ja centrālā banka paaugstina vai samazina likmes, tas var būtiski ietekmēt publiskā apgrozībā tirgoto uzņēmumu akcijas, kā arī valsts un korporatīvās obligācijas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.