Beidzamajā laikā jautājums par izejvielu tirgiem atkal aktualizējas. Par to jau šonedēļ rakstīja Kaspars Peisenieks, bet arī mūsu Lietuvas kolēģi no Verslo Žinios apkopojuši aktuālos pasaules datus un dalījušies savās pārdomās. Ieskatāmies!
Pieprasījums pēc dažām izejvielām tuvākajos gados pieaugs straujāk nekā piedāvājums, un nozare, kas vislabāk pārvalda piegādes ķēdes, iegūs konkurences priekšrocības. Čīle, kas ir viens no pasaules lielākajiem litija piegādātājiem, nacionalizē litija rūpniecību. Pat Ķīna, kas dominē reto metālu piegādātāju vidū, ir noraizējusies par to iespējamo trūkumu. Un Lietuvas rūpnieki izvēlas diezgan pretrunīgu ceļu un piedāvā ciešāku sadarbību ar Kazahstānu vai Azerbaidžānu.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Pašreizējais konsensus vēsta, ka kopumā ekonomikai nemaz neklājas tik slikti, tā ir gana stipra, nodarbinātības rādītāji ir labi, inflācija pamazām sarūk un, iespējams, mums izdodas izvairīties no smagiem piezemēšanās scenārijiem finanšu tirgos.
S&P Global ceturtdien publicētajā piezīmē teikts, ka riska ieguldījumu fondi palielināja savu finanšu sektora akciju daļu banku satricinājuma laikā martā, jo tie redzēja iespēju iegādāties tās par zemākām cenām, vēsta Reuters.
Manis apskatīto sektoru skaits iet uz beigām. Tiesa gan, kārta pienākusi vienam no, iespējams, vissvarīgākajiem ASV akciju un tautsaimniecības sektoriem – rūpniekiem. Daudzi tieši šo nozari dēvē par ekonomikas mugurkaulu, kas tad ir atbildīga pa to, ka viss pārējais ķermenis kust uz priekšu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.