Swedbank analītiķis: Baltijas valstis, visticamāk, saskarsies ar ekonomikas recesiju
Neraugoties uz pozitīvākām tendencēm enerģētikas tirgos un eirozonas ekonomikā, Baltijas valstīs, visticamāk, joprojām gaidāma ekonomikas recesija, sacīja Swedbank Baltijas akciju pētniecības jomas vadītājs Andrejs Rodionovs (Andrej Rodionov).
Igaunijā un Latvijā ekonomika sarūk kopš 2022. gada vidus, un 4. ceturksnī tā kritās arī Lietuvā. Inflācija atkāpjas, taču kaitējums ir nodarīts - pērn vidējais cenu pieaugums par piektdaļu samazinājis cilvēku pirktspēju un šogad nomāks iekšējo pieprasījumu.
Investoru guvumi militārajā jomā, prioritāšu saraksta galvgalī turoties aizsardzības tēriņiem, var nebūt sevi izsmēluši. Te no kā izvēlēties – lielākiem, vidējiem un arī mazākiem uzņēmumiem - ir visai daudz.
Kā liecina SEB bankas pasaules un Baltijas ekonomikas apskata Nordic Outlook atjauninātās prognozes, pasaules ekonomika pērn turpināja uzrādīt labu noturību. Neskatoties uz pieaugošajām procentu likmēm un augsto inflāciju, arī patēriņš ir noturējies salīdzinoši labi, informē Dainis Gašpuitis, SEB bankas ekonomists.
Vakar tika publiskoti dati par inflāciju Latvijā pērnā gadā decembrī un visā gadā, tāpēc apkopojām banku ekonomistu komentārus par to, kas tad šajā ziņā gaidāms tālāk un vai šogad inflācija mazināsies.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.