Pēc pirmdienas lielajām svārstībām akciju tirgos, šodien investori ir nogaidoši, vērtējot, vai ASV februāra inflācijas rādītājs dos pamatu Federālajai rezervju sistēmai (FRS) atlikt procentu likmju paaugstināšanu.
Pēc Silīcija ielejas bankas kraha un tai sekojošā finanšu sektora lejupslīdes investori arvien vairāk liek cerības uz to, ka centrālā banka martā nepaaugstinās procentu likmes. Šo ideju plānots apstiprināt šodien publicētajā inflācijas statistikā.
ASV pa burbuli aizgājusi 16. lielākā šīs valsts banka - Silicon Valley Bank. Krahs skāris un vēl var skart arī dažus citus aizdevējus. Tas ļāvis vaļu spekulācijām par to, kādā stāvoklī ir šīs valsts un varbūt – ne tikai šīs valsts - banku sektors. Ja jau tā lielo neskaidrību papildinās vēl arī banku Pandoras lādes vāka pavēršanās, situācija finanšu tirgū var pārvērsties par īstenu murgu.
Gan Eiropas, gan ASV biržu fjūčeri nedēļu iesāka ar spēcīgu kāpumu, taču ap pusdienlaiku galvenie Eiropas akciju indeksi sāka strauji kristies, ko vadīja banku akcijas.
ASV Finanšu ministrija, centrālā banka un FDIC svētdien paziņoja, ka nenodrošināto noguldījumu glābšana ir nepieciešama arī, lai nodrošinātu valsts ekonomisko stabilitāti un saglabātu uzticību banku sektoram. Visiem Silicon Valley Bank noguldītājiem būs pilnīga piekļuve saviem noguldījumiem, sākot no šodienas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.