Februārī gada inflācija eirozonā saskaņā ar provizoriskiem datiem samazinājās līdz 8.5% salīdzinājumā ar 8.6% līmeni janvārī. Tomēr pamata inflācija ir paātrinājusies.
Šis ir ceturtais mēnesis pēc kārtas, kad patēriņa cenu pieaugums palēninās, taču tas nenotiek tik strauji, kā gaidīts. Bloomberg aptaujātie ekonomisti iepriekš prognozēja 8.3% februāra gada inflācijas līmeni.
Lielākā daļa Federālās rezervju sistēmas (FRS) amatpersonu savā pēdējā sanāksmē vienojās palēnināt ASV centrālās bankas procentu likmju paaugstināšanas tempu līdz ceturtdaļai procentpunkta. Tas gan nenozīmē, ka procentu likmju paaugstināšana tiks pārtraukta, kamēr inflācija nebūs atgriezusies 2% līmenī.
Ja pati ekonomika nepiezemēsies, tad to tai piespiedīs darīt centrālās bankas. Februāra otrā puse pasaules lielākajos akciju tirgos izvērtās visai neomulīga. ASV akciju cena pēc varenā gada sākuma sašķobās.
Investori baidās, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) paaugstinās procentu likmes līdz visu laiku augstākajam līmenim, jo inflācija nav nemaz tik viegli savaldāma, liecina ekonomikas rādītāji.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.