Krievijas jēlnaftas piegādes Eiropai ir pārtrauktas
Vēl pirms vakar stājās spēkā Eiropas Savienības aizliegums Krievijas naftas importam pa jūru, Krievijas naftas piegādes Eiropai samazinājās līdz 250 tūkst. barelu dienā.
Kamēr martā Krievija Eiropai piegādāja vidēji 1.5 milj. barelu dienā, pēc Bloomberg datiem, līdz decembra pirmajai nedēļai šis apjoms samazinājies 6 reizes.
No 5. decembra stāsies spēkā sankcijas, kas aizliedz Eiropas Savienības valstu ostās ienākt Krievijas naftas tankkuģiem. Tāpat arī tiks noteikti Krievijas naftas cenas griesti. Šie soļi tirgotājus rada bažīgus.
Nafta ir un pārskatāmā periodā, ja nenotiks kādi brīnumi, arī paliks pasaulē visnozīmīgākais energoresurss. Attiecīgi milzīga ietekme uz cilvēku un biznesu ikdienu ir tam, kas notiek ar šī resursa cenu biržā.
Naftas cena vēl nav pieaugusi līdz 100 dolāriem par barelu, bet opciju tirgotāji arvien vairāk vērš uzmanību uz citu scenāriju — 200 dolāriem. Ceturtdien visaktīvāk tirgotais Brent jēlnaftas opciju līgums bija opcija ar cenu 200 dolāri un termiņu 2023. gada martā, vēsta Barron's.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.