No 5. decembra stāsies spēkā sankcijas, kas aizliedz Eiropas Savienības valstu ostās ienākt Krievijas naftas tankkuģiem. Tāpat arī tiks noteikti Krievijas naftas cenas griesti. Šie soļi tirgotājus rada bažīgus.
Tirgotāji ir noraizējušies, ka embargo un naftas cenu griesti satricinās naftas tirgu, un lielākais risks ir naftas cenu kāpums. Ja Krievija nevarēs pārdot jēlnaftu vai atsakās to pārdot par apstiprinātajām cenām, pircējiem būs jācīnās ar naftas daudzuma samazināšanos visā pasaulē, un viņiem par to būs jāmaksā, vēsta Barron's.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Jēlnaftas cenas, kas vakar bija kritušās, pieauga, OPEC+ dalībvalstīm paužot atbalstu kārtējam ieguves samazinājumam.
Naftas cenas krītas jau trešo nedēļu pēc kārtas, jo Eiropas Savienība uzskata, ka Krievijas jēlnaftas cena ir augstāka nekā gaidīts, un pieprasījuma perspektīvas apdraud ekonomikas izaugsmes palēnināšanās.
Eiropas Savienība (ES) Krievijas naftai iecerējusi noteikt 65-70 dolāru cenu griestus.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.