Augstāks nekā gaidīts inflācijas rādītājs sagrāva investoru cerības uz lēnāku Federālās rezervju sistēmas likmju celšanu un vakar noveda ASV akciju tirgu pie straujākā krituma pēdējo divu gadu laikā.
Visi trīs galvenie ASV akciju indeksi otrdien piedzīvoja tādu kritumu, kādu pēdējo reizi redzējām 2020. gada jūnijā, ziņo Reuters. Pirms straujā krituma notika četru dienu rallijs, jo investori cerēja redzēt zemākus inflācijas skaitļus, kas ļautu Federālajai rezervju sistēmai paaugstināt procentu likmes lēnāk. Taču ASV inflācija augustā, salīdzinot ar jūliju, pieauga par 0.1%, savukārt analītiķi bija gaidījuši 0.1% kritumu. Gada griezumā inflācijas pieauguma temps bija nedaudz lēnāks nekā iepriekšējos pāris mēnešos, taču 8.3% inflācija joprojām nozīmēja, ka inflācija bija par 0.3 procentpunktiem augstāka nekā gaidīts.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Pagājušajā nedēļā aizsāktā augšupejošā tendence ASV akciju tirgos turpinājās arī pirmdien, kad visi lielākie indeksi noslēdzās zaļā krāsā.
Šobrīd izskatās, ka vasaras vidū vērojamais cenu pieaugums pasaules lielākajā un likvīdākajā ASV akciju tirgū būs izrādījis vien visai tipisks cenu atlēciens kopumā vadošā lāču tirgus (cenas pamatā sarūk) ietvaros. Straujiem soļiem sevi nu ir pieteicis rudens, un visai pasaulei priekšā gaidāma ļoti izaicinoša ziema. Enerģijas cenas uguņo – sevišķi Eiropā. Tāpat arī pārējo pasauli smacē paaugstinātas inflācijas un zemāku ekonomikas apgriezienu kombinācija. Piemēram, ir pamatīgas aizdomas, ka spējāk pa bremzēm uzspiedīs Ķīnas tautsaimniecība un, iespējams, piedzīvosim vispasaules recesiju.
ASV investīciju banka Goldman Sachs ir pirmā Volstrītā, kas atlaidīs simtiem cilvēku, lai samazinātu izmaksas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.