Saūda Arābijas naftas eksports jūlijā ir augstākais pēdējo 2 gadu laikā
Naftas eksports no Saūda Arābijas pagājušajā mēnesī sasniedza 7.5 milj. barelu dienā un bija augstākais rādītājs kopš 2020. gada aprīļa, ziņo Bloomberg, pamatojoties uz tankkuģu monitoringa datiem.
Jūnijā Persijas līča karaliste eksportēja vidēji 6.6 milj. barelu naftas dienā, kas nozīmē, ka tā mēneša laikā palielināja piegādi starptautiskajam tirgum par 13.6%.
Apvienotās Karalistes naftas gigants BP 2. ceturksnī nopelnīja 8.5 mljrd. dolāru tīro peļņu jeb trīs reizes vairāk, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, augot naftas cenām.
Naftas cenas vakar strauji kritās, jo vairāku valstu negatīvie rūpniecības sektora dati ietekmēja pieprasījuma perspektīvu. Investori ar nepacietību gaida arī šonedēļ gaidāmo naftas karteļa OPEC un tā sabiedroto tikšanos, vēsta Reuters.
Ņemot vērā, ka naftas cena šobrīd svārstās ap 100 dolāriem par barelu, un tirgus risina ar naftas ieguvi saistītās problēmas, tas palēnina ekonomikas izaugsmi. Pamazām gan parādās indikācijas, ka jau tuvā nākotnē naftas cenas varētu atgriezties tādā cenu līmenī, kāds bija pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.